Jak bolí zánět okostice zubu?

Jak bolí zánět okostice zubu?

Zánět okostice zubu:

Jstěte se, jak se zakusili do laskominy, která vás přinutila jen tak si povzdechnout blahem. A teď si představte, že vám tento moment radosti pokazí náhlá vlna bolesti, která vás fackuje jako ledový vítr. Bohužel pro některé z nás, včetně mě, není tento scénář pouhým výmyslem. V dnešní době je zánět okostice zubu, nebo periostitida, neobyčejně běžným jevem. Můj kočka Míša to má jednoduší - most do zubů ji nehrozí.

Co to vlastně je ten zánět okostice zubu?

Zánět okostice zubu je, když se zánět, který se začal v zubu, rozšíří do okolní kosti. Pokud projevy zánětu zanedbáte, může dojít až k zánětu okostice. Zánět okostice je vždy sekundární, to znamená, že je způsoben jiným onemocněním - v našem případě tedy problémem se zubem. No tak to bolí, to vám povím! Když jsem měl já ten problém, nemohl jsem ani pořádně spát. Nakonec mi pomohl zákrok u stomatologa, takže pokud máte nějaké potíže, rozhodně neotálejte.

Jak to bolí?

Jasný, že to bolí, ale jak přesně? No, připravte se na bolest tak ostrou, že by mohla vyřezat sochu Davida. Jako když vám někdo vloží do pusy výbušninu a pak si pustí oblíbený jam na spoštění. Vybuchne to vám na to, jak mávaš hlavou na beat, až se vám zdá, že to tam vůbec nechcete mít. Pokud nevnímáte žádnou bolest, může to také znamenat, že zánět již dosáhl hlubší fáze a vaše tělo na něj již nemá energii reagovat.

Prevence zánětu okostice zubu

Naučte se z mého příkladu a pečujte o své zuby. Bolest při zánětu okostice zubu je něco, co bych nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli. A nezapomeňte - prevence je lepší než léčba! Řiďte se srdcem i při péči o svou ústní dutinu. Vždycky to vede k ziskům. Základem prevence je dobrá ústní hygiena, správná strava a pravidelné kontroly u zubaře. Nejenže tak předcházíte vzniku zánětu okostice zubu, ale také zlepšujete svůj celkový životní styl.

Léčba zánětu okostice zubu

Mějte na paměti, že pokud máte bolesti zubů, měli byste jít k zubaři. Mějte důvěru v lékařskou vědu, ona vás nezradí. Zahrnuje to i zánět okostice zubu. Když jsem se s tím potýkal, tak mi to byla pěkná divočina. Kdybych šel k lékaři dřív, ušetřilo by mi to spoustu nepříjemností. Když mi zubař potvrdil, že se jedná o zánět okostice zubu, tak mi na chvíli ztuhla krev v žilách. Ale pak mi dal antibiotika a byl jsem v pohodě.

Pokud bolest přetrvává

Je velmi důležité pochopit, že pokud bolest přetrvává i po tom, co se dobře staráte o své zuby, je nutné vyhledat lékařskou pomoc. U mě byla ta bolest tak nepříjemná, že jsem si myslel, že bych mohl hned umřít. Ale po návštěvě zubaře a správné léčbě jsem se teď cítím jako nový člověk. Takže pokud je něco špatně, nebojte se a vyhledejte pomoc.

Zaznamenat bolest zubů může být pro nás důležitým signálem, který nás varuje před možným zánětem okostice zubu. Neberme to na lehkou váhu a zařaďme péči o naše ústní zdraví mezi naše nejvyšší priority. Konec konců, zubní zdraví je v mnoha ohledech základem našeho celkového zdravotního stavu. A kdo by nechtěl být zdravý, že? Tak přeji vám všechno nejlepší na vaší cestě k zdravému oslnivému úsměvu!

Napsat komentář