Jak casto pouzivat Belici pasky?

Jak casto pouzivat Belici pasky?

Základní rady k používání bělících pásků

První věc, kterou si musíme uvědomit, je, že bělící páska je skutečně efektivní prostředek na dosažení bílejších zubů. Ale samozřejmě, jak u všech kosmetických výrobků nebo zdravotnických přístrojů, je třeba mít na paměti několik základních pravidel, aby bylo jejich používání účinné a bezpečné. Nebudu zde popisovat chemickou stránku, protože s tím se setkáte jen v případě, že se rozhodnete to zkusit v laboratoři, a to bych vám rozhodně nedoporučoval.

Jak začít s bělícími páskami

Předtím, než se pustíte do používání bělících pásků, je důležité mít čisté zuby. Takže samozřejmě, než páska přijde na řadu, musíte si pořádně vyčistit zuby, použít dentální nit a také jemně vyčistit jazyk. Pokud máte pocit, že vaše zuby potřebují profesionální čištění, doporučuji se obrátit na zubního hygienika. Ale pokud máte čistící produkty na zuby doma, měla by to být práce na pár minut.

Proč je důležité používat bělící páska správně

Používání bělících pásků není jen o tom, že si je nalepíte na zuby a čekáte. Aby byla léčba co nejúčinnější, je důležité dodržovat určitý časový rozvrh. Většina pásků se doporučuje nechat na zubech 30 minut, i když některé z nich mohou vyžadovat kratší nebo delší dobu. Je také důležité, že páska musí být aplikována rovnoměrně, aby pokryla všechny zuby. Nesmíte také zapomínat na to, že páska se musí po použití správně odstranit a že zuby by měly být po odstranění pásky vypláchnuty vodou.

Faktory, které ovlivňují výsledek bělení

Faktory, které mohou ovlivnit výsledek bělení zubů, jsou například genetika, strava, ústní hygiena, dřívější zubní léčba a další. Pokud jde o genetiku, některé osoby mají přirozeně bělejší zuby než jiné. Strava také hraje velkou roli. Pokud jíte hodně jídla, která způsobují zbarvení zubů, jako jsou červené víno, káva nebo čokoláda, může být vaše zuby těžší vybělit. A samozřejmě, pokud máte špatnou ústní hygienu, bude to také ovlivňovat výsledky. Pokud máte v ústech kovové náplasti nebo korunky, měli byste se před použitím bělících pásků poradit se svým zubařem, protože tyto materiály se nemohou bělit.

Moje zkušenosti s bělícími páskami

Nedávno jsem se rozhodl vyzkoušet bělící pásky. Měl jsem štěstí, že mám přirozeně bělejší zuby, takže výsledek byl dostatečně uspokojivý. Ale samozřejmě, stejně jako u všech věcí, které dělám poprvé, i tady byla trochu nervozita. První den, kdy jsem si nasadil pásky, byl téměř bez problémů, kromě toho, že jsem si musel zvyknout na pocit pásky na zubech. Ale na druhý den jsem se již cítil pohodlněji. Krátce po skončení léčby jsem si všiml, že moje zuby jsou o něco bělejší. Nemluvím o tom, že by byly tak bílé jako perly, ale rozhodně byly bělejší, než byly předtím.

Tipy a triky pro zlepšení výsledků bělení

Existuje řada tipů a triků, které mohou pomoci zlepšit výsledky bělení zubů. Některé z nich jsou docela jednoduché, jako třeba to, že byste měli před použitím pásek jíst a pít, abyste zabránili zbarvení zubů. Jiné jsou trochu složitější, týkají se například toho, jak správně aplikovat páska na zuby, jak se vyhnout podráždění dásní nebo jak dlouho byste měli pásky nechat na zubech.

Možné vedlejší účinky a jak se jim vyhnout

Podobně jako u jakéhokoli kosmetického nebo zdravotnického produktu, i u bělících pásků mohou nastat nějaké vedlejší účinky. Nejčastějším je citlivost zubů. Pokud se vám to stane, nebojte se, je to normální a mělo by to odeznít za pár dní. Pokud však zjistíte, že máte velmi citlivé zuby nebo dásně, poraďte se se svým zubařem. Mohou se také objevit skvrny na zubech. Tyto skvrny jsou obvykle způsobeny tím, že páska nepokryla všechny zuby rovnoměrně. Ale nebojte se, i tyto skvrny by měly být po nějaké době pryč. Pro ty z nás, kteří mají citlivější zuby, existují na trhu speciální bělící pásky pro citlivé zuby.

Napsat komentář