Jak na bělení zubů doma?

Jak na bělení zubů doma?

Jak si vyrobit bělící pastu doma?

Domy, které jsme si vytvořili, jsou našimi svatyněmi, kde můžeme experimentovat a vytvářet různé věci. A jednou z těchto věcí je diy bělící pasta. Zeptejte se jak? Dovolte mi vám to uvést. Většina bělících past má stejný základní princip - obsahuje nějakou formu peroxidu. Peroxid je základní látkou, která pomáhá bělit zuby. Jedním z nejběžnějších domácích prostředků na bělení zubů je použití jedlé sody a 3% peroxidu vodíku. Stačí smíchat tyto dvě složky a viola! Máte doma vyrobenou bělící pastu. Ale pozor, tento postup bychom neměli praktikovat příliš často, mohlo by to vést k poškození zubní skloviny.

Potřebujete nějaké další přísady pro domácí recepty na bělení zubů?

Absolutně! Většina bělících receptů vyžaduje několik dalších ingrediencí, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků. Můžete například přidat trochu kokosového oleje ke své pastě. Proč? Kokosový olej má antibakteriální vlastnosti a také pomáhá odstranit plak z vašich zubů. Další skvělou složkou je kurkuma. Ano, tento žlutý prášek není jen pro vaše kurkumové latté. Výzkumy prokázaly, že kurkuma má také bělící účinky a může dokonce pomoci snižovat záněty v ústech. Takže příště když budete chystat domácí bělící pastu, nezapomeňte přidat nějaké ty extra přísady pro nejlepší výsledky.

Jak často bychom měli bělit zuby doma?

Což o to, všichni chceme mít jasné a bílé zuby. Ale kolik je příliš mnoho? Dle mých zkušeností je ideální bělit zuby nejvýše jednou za týden, pokud používáte domácí recepty. Bělící pasty a gely mohou být dosti abrazivní a pokud je používáte příliš často, mohou poškodit zubní sklovinu. Raději si zuby čistěte bělící pastou jednou za týden a ostatní dny používejte normální zubní pastu. Nezapomeňte, že zdravé zuby jsou důležitější než jen bílé zuby!

Nejlepší tipy a triky pro bělení zubů

Otázka je, jak můžeme udržovat naše zuby bílé mezi těmito bělícími sezeními? Mám pro vás několik tipů. Za prvé, vyhněte se potravinám a nápojům, které mohou způsobit skvrny, jako je káva, červené víno a tmavé omáčky. Za druhé, kouření je nejhorší nepřítel bílých zubů. Pokud kouříte, uvažujte o tom, že s tím skončíte nejen kvůli estetickým, ale i zdravotním důvodům. A za třetí, nezapomeňte pravidelně navštěvovat zubaře. I přes všechny domácí bělící triky je profesionální čištění u zubaře nejlepší způsob, jak udržet zuby bílé a zdravé.

Jak na citlivé zuby při bělení

Mnoho z nás má citlivé zuby a to může bělení zubů poněkud komplikovat. Ale neměli byste se bát. Existují způsoby, jak zmírnit tuto citlivost. Nejdříve zkuste změnit svůj zubní kartáček. Střední a tvrdé kartáčky mohou být pro vaše zuby příliš abrazivní. Přejděte na měkký nebo ultra měkký kartáček, který je pro zuby mnohem šetrnější. Dále můžete začít používat pastu pro citlivé zuby, která pomůže zmírnit citlivost. A pokud se citlivost nezlepšuje, měli byste se rozhodně obrátit na svého zubaře.

O zkušenosti s bělením zubů

Ráda bych vám sdělila jednu z mých vlastních zkušeností s bělením zubů. Kdysi, když jsem byla vstříc neúprosné touze mít bělejší zuby, jsem se rozhodla pro domácí bělení zubů s použitím citronové šťávy a jedlé sody. Sledovala jsem to na YouTube a myslela si: "Proč ne? To může být skvělá DIY cesta k bělejším zubům." No, po prvním pokusu mé zuby opravdu začaly bělet, ale byly také nesmírně citlivé. Po několika dalších dnech jsem si všimla, že mé zuby nejen že jsou citlivé, ale také se mi zdály tenčí. Navštívila jsem svého zubaře, který mi vysvětlil, že takové bělení je pro zuby příliš agresivní a může vést k nadměrnému opotřebení zubní skloviny. Takže, lekce pro nás všechny - někdy je lepší nechat odborníkům, co dělají nejlépe, a udržovat naše zuby zdravé a bezpečné.

Napsat komentář