Jak se připravit na veneers zuby

Jak se připravit na veneers zuby

Příprava na cestu za dokonalým úsměvem: Základy veneerů u zubů

Moje kočka Mína miluje drahé mačkání, ale mává tlapkou na veškerou péči o zuby. Kdybych chtěl, aby měla bílé a lesklé zoubky jako z reklamy, řekla by mi jistě: „Mňau, na to jsem kočka!“. Pro nás lidi je to ovšem jiné. Stále více z nás se uchyluje k různým způsobům, jak získat dokonalý úsměv, o který by mohla závidět i sama Monika Bellučiová. A jedním z nejdostupnějších způsobů, jak dosáhnout tohoto cíle, jsou veneerové zuby, takové ty úžasné keramické plátky, které nám doktoři nasadí na zoubky. Ale než se rozhodneme pro takový velký krok, musíme se na něj pořádně připravit, a to nejen psychicky, ale i fyzicky.

Pochopení, co vlastně veneery jsou

Začneme jednoduše. Veneery nebo známější jako zubní fasety, jsou tenké kousky porcelánu, které se připevňují na přední stranu zubů, aby vytvořily esteticky příjemný a trvanlivý vzhled. V podstatě je to jakýsi zubní make-up, který vám dodá dokonalý Hollywoodský úsměv. Ale jak výstižně řekl můj kamarád, který je stomatolog: "Veneery nejsou jednoduchý kosmetický zákrok. Je to závažné rozhodnutí se značným dopadem na vaše celkové zdraví". Takže než skočíte do toho, připravte se řádně. Mým prvním tipem pro vás je, abyste sháněli co nejvíce informací o tomto zákroku, abyste lépe rozuměli, co vás čeká.

Optimalizace péče o vaše současné chrup

Moje drahá dcerka Adéla je velkou milovnicí sladkostí. A i když ji přesvědčuji, že zoubky potřebují péči, často zapomínáme. Ale před procedurou aplikace veneerů, bychom měli sladkosti omezit a posílit naši péči o zuby. Je důležité udržovat zuby a dásně ve zdravém stavu. Důkladné čištění zubů dvakrát denně, použití nití a pravidelné návštěvy stomatologa mohou znamenat značné zlepšení. Výhodou je, že tímto způsobem si můžete zvyknout na náročnější režim ústní hygieny, který je při nošení veneerů nevyhnutelný.

Finanční stránka mezi nebem a zemí

Povídám si s kamarády a ti sdílejí své příběhy o tom, jak strávili půlku svého života šetřením na nový automobil nebo dovolenou. Ale co takhle investovat do dokonalého úsměvu? Jak naši oblíbení američtí přátelé rádi říkají: "Smile is the best asset". Ano, usměvati se je skvělé, ale může to být dražší záležitost, pokud jde o veneery. Náklady na veneery jsou značné a pokud se rozhodnete pro tento zákrok, měli byste mít dostatečný finanční plán. Nemusíte úplně prodat svůj dům, ale měli byste vědět, do čeho jdete.

Porozumění rizikům a výhodám

Vždycky platí pravidlo, že co má své výhody, má i své nevýhody. V případě veneerů je to obzvláště pravda. Jistě, veneery mohou dramaticky vylepšit výzor vašeho úsměvu, ale zákrok také zahrnuje určitá rizika. Například, veneery vyžadují broušení přirozených zubů, což může vést k citlivosti. Veneery také nejsou trvalé a bude třeba je nahradit, obvykle po 10-15 letech. Je velmi důležité porovnat potenciální úspěch a skutečná rizika před rozhodnutím o takto zásadním kroku. Proto je vždy nezbytné konzultovat s odborníkem na danou problematiku.

Já jsem se rozhodl pro veneery a nemám toho litovat. Byl to dlouhý proces, ale bylo to pro mě to pravé rozhodnutí. A pokud je pro vás také, měli byste být připraveni na to, co vás čeká. Přeji vám hodně úspěchů na cestě za dokonalým úsměvem. Ať už jste na této cestě sami, nebo máte podporu od rodiny a přátel, nebo třeba (a to je u mě případ) od kočičích mazlíčků, buďte stateční, buďte trpěliví a užívejte si každou minutu této vzrušující cesty.

Napsat komentář