Jak se starat o zuby s rovnátky: Praktické tipy

Jak se starat o zuby s rovnátky: Praktické tipy

Výběr správného nástroje pro ústní hygienu

S rovnátky je čištění zubů trochu složitější než bez nich, ale nepochybujme, stojí to za to. První krok, jak se o zuby s rovnátky pořádně starat, je výběr správného nástroje. Vaši nejlepší přátelé by zde měli být kartáček na zuby s měkkými štětinami a zubní nit. Přiznám se, že v minulosti jsem si liboval v tvrdších kartáčcích, to ovšem byla chyba. Tvrdé štětiny by mohly poškodit rovnátka nebo dokonce zuby. Měkký zubní kartáček funguje skvěle. Chápu, že použití zubní niti může být s rovnátky komplikované, ale právě v tomto případě přichází na řadu speciální niti s tvrdými konci, které snadno prostrkáte kolem rovnátek. Možná je to trochu omrzíte, ale já jsem si to oblíbil a stalo se to pro mě součástí rituálu.

Technika čištění zubů s rovnátky

Stejně jako u bezrovnátové verze, i zde existuje správná technika čištění zubů. Vždy začátkem u dásní a pokračujte směrem k hrotu zubů. Příčný pohyb může být náročný s rovnátky, takže vzpomeňte na svůj oblíbený tanec a zkusit to s ním; já jsem si zvolil valčík. A věřte mi, je to opravdu zábavné. Vtip na stranu, tato technika je nejefektivnější a nejšetrnější k vašim rovnátkům a zubům. Kromě toho je důležité nezapomenout na čištění jazyka a vnitřní strany zubů, což za sebou může někdy zaostat.

Frekvence a délka čištění zubů

S rovnátky platí zlaté pravidlo - čistící seance po každém jídle. Já vím, je to náročné, ale v realitě se bude věnovat péči o svůj úsměv několikrát denně. Ideálně by čištění mělo trvat minimálně 2 až 3 minuty, jelikož potřebujete dostatek času na pečlivé vyčištění každého zubu a rovnátka. Myslel jsem, že z toho zešílím, ale nakonec se ukázalo, že je to skvělý čas na poslech svých oblíbených písniček. Kdo by řekl, že čištění zubů může být tak zábavné?

Ústní voda jako doplněk

Nehledejte ústní sprchu jako zkratku, ale jako doplněk k péči o zuby s rovnátky. Ústní voda nemůže nahradit důkladné čištění zubů a nitě, ale může být přínosná k odstranění baktérií v místech, kam se kartáček nedostane. Já osobně dávám přednost ústním vodám bez alkoholu, ale zde je i otázka osobních preferencí. Jen dávejte pozor na svou citlivost a alergie, nikdy nevíte, co by mohlo způsobit problémy.

Mastící gumy a sladkosti - s mírou

Jste jako já a máte rádi mastící gumy nebo sladkosti? Kdo by je neměl rád, že? Ale s rovnátky je to trochu komplikovanější, protože by mohly způsobit problémy. Ale nemusíte se jich úplně vzdát - jen je třeba být opatrný a vybírat takové, které nejsou příliš lepivé nebo tvrdé. A pokud je to možné, vyhněte se karamelám, to je mou osobní noční můrou, věřte mi.

Návštěva zubního hygienika

Navštěva zubního hygienika je klíčová pro péči o zuby s rovnátky. Profesionální čistění je doporučováno minimálně jednou za půl roku, ale pokud je to možné, proč to nezkusit častěji? U mě v Brně je několik skvělých klinik, které poskytují skvělé služby, takže už mi zbývá jen si vybrat a rezervovat čas. Je to jako wellness pro vaše zuby, kdo by si to nepřál?

Nakonec - trpělivost

A nakonec, ale rozhodně ne méně důležité - trpělivost. Mějte na paměti, že rovnátka jsou investicí do vašeho zdraví a krásy, a i když se může zdát, že péče o ně je náročná, stojí to za to. Já osobně beru rovnátka jako dobrodružství a způsob, jak se naučit něco nového. Věřte mi, až budete jednou stát před zrcadlem a ukazovat svůj nový úsměv, uvědomíte si, že to všechno bylo za to.

Napsat komentář