Jak vybrat správná rovnátka pro vás

Jak vybrat správná rovnátka pro vás

Základní úvod do rovnátek

Už jako malá jsem měla problémy se zarovnáním zubů. Ale například moje starší sestra měla zuby rovné jako pravítko a moje máma to vždycky komentovala. Byla jsem tak trochu ta "špatná ovečka". Každá návštěva u zubaře pro mě byla jakýmsi trestem za to, že jsem se narodila s křivými zuby. Ale teď, když jsem dospěla a mám své vlastní děti, už to vidím jinak. Mám možnost se rozhodnout, která rovnátka jsou pro mě a moje děti nejlepší, a to je skvělé. Můžete totiž vybrat rovnátka, která jsou pro vás nejkomfortnější, bez ohledu na to, jaký máte problém se zarovnáním zubů. A právě proto jsem se rozhodla napsat tento článek.

Typy rovnátek a jak je rozlišovat

Musím uznat, že se mi zase dostává tu možnost být v kůži zubaře a rozhodovat se, která rovnátka jsou pro mě nejlepší. Druhy rovnátek se liší podle materiálu, způsobu použití a také podle toho, jak jsou nápadné. Pokud jde o materiál, můžete si vybrat mezi kovem, keramikou nebo plastem. Pokud jde o způsob použití, máme tu trvalá rovnátka, která se lepí přímo na zuby, a snímací rovnátka, která se nasazují a sundávají podle potřeby. No a co se týče nápadnosti, tak tu máme nápadná rovnátka, která jsou vidět na první pohled, a neviditelná rovnátka, která jsou tak malá a tak dobře zašitá pod zuby, že je skoro nikdo nespatří.

Rovnátka podle trvalosti a možností nasazení

Myslím, že jejich výběr záleží na tom, jak se chceme cítit. Pokud hledáme něco, co nás nebude nijak omezovat, měli bychom se podívat na snímací rovnátka. Ta se dají snadno sundat a nasadit, a to je velké plus. Co se týče trvalého nasazení rovnátek, obecně bych dala přednost kovovým rovnátkám. Jsou totiž pevnější a jsou schopné narovnat zuby efektivněji.

Možnosti materiálu a vnější estetiky

Ale pokud jste jako já a chcete, aby vaše rovnátka byla co nejméně nápadná, měli byste si zvolit keramická nebo plastová rovnátka. Keramická rovnátka jsou totiž bělostná, takže je téměř nevidíte když se smějete, a plastová rovnátka jsou ještě méně nápadná, protože jsou průhledná.

Doporučení profesionála a rozhodnutí, které změní váš život

Když jsem byla malá, můj zubař mi doporučil kovová rovnátka. Řekl, že jsou nejsilnější a nejefektivnější. Ale já jsem nechtěla mít kovové rovnátka. Chtěla jsem mít rovnátka, která jsou pro mě pohodlná a která mi nebudou dělat ostudu. Takže jsem si vybrala neviditelná rovnátka. Můj zubař s mou volbou nesouhlasil, ale nakonec mi dal své požehnání. Sarafádo, mám na mysli, choose your own braces.

Pokud potřebujete pomoc, nebojte se hledat

Strašně se mi líbí, že si můžeme vybrat naše vlastní rovnátka. Ale rozhodování může být někdy obtížné. Proto doporučuji hledat pomoc od profesionálů. Můžete navštívit svého zubaře nebo zubaře specializovaného na ortodoncii, kteří by vám mohli poradit. Ale pamatujte, nakonec je rozhodnutí na vás. Vyberte si rovnátka, která se vám líbí a která jsou pro vás pohodlná.

Až se rozhodnete, jaké rovnátka si vyberete, určitě mi napište! Budu se těšit na vaše zkušenosti a dojmy. A pokud máte nějaké tipy pro ostatní, kteří se rozhodují pro rovnátka, neváhejte je s námi sdílet!

Napsat komentář