Kdy prestanou bolet rovnátka?

Kdy prestanou bolet rovnátka?

Kdy přestanou bolet rovnátka?

Co rovnátka vlastně dělají?

Mnoho z nás má zkušenost s rovnátky, ať už přímo nebo prostřednictvím dětí. Tyto malé kovové předměty mohou být nejen magickou cestou k dokonalému úsměvu, ale někdy přinášejí i pořádnou dávku bolesti. Jak to všechno funguje? Rovnátka jsou zubní přístroje, které zlepšují polohu a zarovnání zubů a pomáhají správně nastavit kus. Přitahují zuby k sobě, tlačí na ně a pomáhají je postavit správně. To vše vede k tomu, že síly působící na zuby způsobují tlak a ten může vytvářet bolest. A pak se zeptáte, kdy ta bolest přestane?

Poznejte svou bolest: Kdy a proč bolí rovnátka?

Bolest z rovnátek není příjemné téma, ale je to něco, o čem bychom měli trochu vědět. Neděste se, není to nic, co by vás mělo vyvést z míry. Bolest z rovnátek je naprosto normální. Důvodem je, jak už bylo zmíněno, tlak, který na zuby vyvíjejí. Po úpravě zubního přístroje je tento tlak intenzivnější, a proto zuby více bolí. A jak dlouho to obvykle trvá? No, to se liší u každého.

Nebojte se, bolest přejde

Většinou lze očekávat, že bolest přejde do 2 až 5 dnů po úpravě rovnátek. To však může záviset na mnoha faktorech, jako je vaše prah bolesti nebo jak radikální byla poslední úprava. Když mi bylo 14 let, měl jsem také rovnátka. První dva dny po úpravě jsem jen tiše sténal a zíral na své oblíbené potraviny ve skříni, protože jsem věděl, že je nemůžu jíst. Ale pak to začalo slábnout. A třetí den jsem už zase objevil radost z jídla.

Co můžete dělat, aby bolest byla snesitelnější?

Určitě se zeptáte: "Co můžu udělat, abych tu bolest zmenšil?" Opět trpím s vámi, ani moje kočka Míša nemá ráda, když jí dávám pouze měkkou stravu, protože má také "zubní problémy". Za prvé, vyhněte se tvrdému jídlu. Měkká strava je základem pro první dny po úpravě. Za druhé, můžete zkusit jíst studené potraviny, jako je zmrzlina nebo ledový jogurt, aby zklidnily dásně. Za třetí, pamatujte, že také existují léky proti bolesti. Pokud je to těžké, nemusíte to vydržet sám a můžete sáhnout po nějaké tabletce. Nezapomínejte na ústní vodu s antiseptickými účinky, která pomáhá prevenci zánětů v ústech.

Zdraví zubů: hlavní důvod, proč stojí za to vydržet

A konečně, možná nejvíce pozitivní zprávou dne - i když rovnátka bolí, mají svůj účel! Jsou důležitou součástí péče o zdraví vašich zubů. Dokonale rovné zuby nejsou jen o kráse úsměvu, jsou také klíčem k dlouhodobému zdraví vašich zubů. Zuby, které jsou pravidelně a správně postaveny, jsou méně náchylné k kazům a dalším zubním problémům, protože je jednodušší je správně vyčistit. Takže i když to někdy může být bolestivé, stojí to za to, že moje a vaše rovnátka nám teď i v budoucnosti umožní mít zdravý úsměv.

Ve finále, mějte na paměti, že rovnátka jsou jen dočasná a bolest z nich je ještě dočasnější. Ale výhody, které přinášejí, jsou trvalé. Přestože to může být nepohodlné a někdy bolestivé, přemýšlejte o dlouhodobých výhodách. A pamatujte, i když se vám nyní zdá, že ta bolest nikdy neskončí, vězte, že to není pravda. Zlepšení bude a přijde mnohem rychleji, než si myslíte.

Napsat komentář